Jämför0
MenyStäng

AktivAktiebolagSäte i Upplands-Bro

MÄLARHUSET Bro 1:1 AB

556886-8458Registrerat 2012-03-06Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler · SNI 68202

MÄLARHUSET Bro 1:1 AB är ett aktiebolag i Upplands-Bro, registrerat 2012 och därmed 14 år gammalt. Verksamheten är klassad som uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202). Omsättningen ökade till 394 198 kr räkenskapsåret 2025 (+43 %), med ett resultat på 133 774 kr och 1 anställda. Soliditeten uppgick till 50 %. Källa: Bolagsverket, SCB, Årsredovisning (iXBRL)

Se ekonominFölj bolaget

Adress

Registrerad adress
Furustigen 4a, 196 30 Kungsängen · Visa på karta ↗Bolagsverket · 15 oktober 2026

Telefon, e-post och webbplats saknas.

Föreslå ändring

Vi läser allt. Uppgifter tas bort utan att vi frågar varför.

Ekonomin i korthet.

Nettoomsättning2025394 198 kr+43 % mot 2024
Årets resultat2025133 774 kr+231 % mot 2024
Soliditet202550 %+6 p.e. mot 2024
Anställda20251

Årsredovisning · 2025 · Bolagsverket

Tjänster & specialistområden.

MÄLARHUSET Bro 1:1 AB har inte presenterat sina tjänster här.

Tjänster, sökord och en egen beskrivning visas när företaget själv lägger till dem. Registrerad verksamhet och bransch står längre ned, med källa.

8 bokslut / 2018–2025

Följ utvecklingen.

Mått i diagrammet
Tidsperiod
394 198 kr
Nettoomsättning / 2025
133 774 kr
Årets resultat / 2025
Nettoomsättning per år, 2023–2025, i tkr402,8 tkr276,3 tkr394,2 tkr
Nettoomsättning per år, 2018–2025, i tkr435 tkr629 tkr432 tkr383,9 tkr421,7 tkr402,8 tkr276,3 tkr394,2 tkr
Årets resultat per år, 2023–2025, i tkr253,1 tkr40,4 tkr133,8 tkr
Årets resultat per år, 2018–2025, i tkrsaknassaknas57,1 tkr−131,6 tkr103,1 tkr253,1 tkr40,4 tkr133,8 tkr

Årets resultat saknas i årsredovisningen för 2018, 2019.

Välj en punkt för att läsa årets värde.

Visa alla bokslut som tabell
Nyckeltal per räkenskapsår ur inlämnade årsredovisningar
Nyckeltal202320242025
Omsättning402 801 kr276 300 kr394 198 kr+43 %
Resultat253 113 kr40 445 kr133 774 kr+231 %
Soliditet41 %44 %50 %
Anställda011

Årsredovisningar (iXBRL) · Bolagsverket · Beloppen är avrundade i diagrammet, exakta i tabellen.

Vad gör företaget?

Registrerad verksamhet.

Bolaget skall bedriva verksamhet inom fastighetsförvärv, förvaltning och uthyrning av lokaler. Verksamheten syftar till långsiktigt ägande med stabila hyresintäkter. Förvaltningen inkluderar drift, underhåll, förädling och administration av bolagets fastigheter och därmed förenlig verksamhet.

Bolagsverket · 15 oktober 2026

Liknande bolag (3)

Samma bransch och verksamhetsord. Branschen är 68202, uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler.

Vanliga frågor om MÄLARHUSET Bro 1:1 AB

Vad är organisationsnumret för MÄLARHUSET Bro 1:1 AB?
Organisationsnumret är 556886-8458. Bolaget registrerades hos Bolagsverket 2012-03-06.
Vad omsätter MÄLARHUSET Bro 1:1 AB?
394 198 kr räkenskapsåret 2025. Året innan var omsättningen 276 300 kr.
Vilken bransch är MÄLARHUSET Bro 1:1 AB verksamt i?
Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI-kod 68202). Bolaget har sitt säte i Upplands-Bro.
Hur många anställda har MÄLARHUSET Bro 1:1 AB?
Medelantalet anställda var 1 enligt den senaste årsredovisningen.

Utforska vidare

Ur offentliga register, återgivet som det står. Källa och datum står i varje panel · Så gör vi